BLOG

Ranking TOP 5 konferencji medycznych 2020

Autor: Adrian Chmielarz

Konferencje dla lekarzy są bardzo istotne w kontekście ciągłego poszerzania wiedzy oraz wymiany informacji z innymi osobami na co dzień leczącymi pacjentów. Wybór tematów konferencji jest bardzo szeroki, dlatego lekarz każdej specjalizacji, a także początkujący medyk z pewnością znajdzie interesujące go spotkanie. Konferencje medyczne w 2020 roku są jednak specyficzne, gdyż w pewnym stopniu odbywają się w internecie lub całkowicie zostały przeniesione do sieci. Sprawdź 5 najciekawszych tematycznie konferencji, które będą miały miejsce jeszcze w 2020 roku.

Numer 5: Forum Medycyny Paliatywnej

Konferencja odbędzie się w dniach 18-20.11.2020 w Warszawie, a także online. Wiedza z zakresu medycyny paliatywnej jest potrzebna lekarzom niemal wszystkich specjalności, którzy na co dzień mają kontakt z nieuleczalnymi chorobami. Niestety, jest to wciąż mało spopularyzowany dział medycyny, tymczasem pacjentów terminalnych ciągle przybywa. Opiekę merytoryczną i naukową sprawuje Pracownia Medycyny Paliatywnej Katedry Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Numer 4: VII Praktyka Hematologiczna 2020

Spotkanie to będzie miało formę e-konferencji dla lekarzy, która odbędzie się w dniach 25-27.11.2020. Opiekę merytoryczną przejmuje Katedra i Klinika Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W ostatnich latach choroby krwi są diagnozowane u coraz większej ilości pacjentów, dlatego lekarze hematolodzy powinni aktualizować wiedzę właśnie dzięki wymianie informacji dotyczących konkretnych przypadków diagnozowania chorób.

Numer 3: Kontrowersje w dermatologii 2020

Konferencja dla lekarzy dermatologów będzie miała miejsce w dniach 3-5.12.2020 we Wrocławiu, jednak materiały będą dostępne także online. Lekarze dermatolodzy, a także inni zainteresowani tematyką chorób skóry mogą nie tylko wysłuchać ciekawych prelekcji dotyczących owych kontrowersji w dermatologii, ale i zadać pytania i uzyskać odpowiedź od specjalistów. Opiekę nad wydarzeniem sprawuje Katedra i Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Numer 2: VI Ogólnopolska Konferencja Pułapki w Neurologii

E-konferencja dla lekarzy będzie miała miejsce w dniach 12-14.11.2020, a opiekę nad nią sprawuje Zespół Kliniczno-Badawczy Chorób Zwyrodnieniowych CUN oraz Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN. Na konferencji zostaną poruszone tematy stricte neurologiczne, ale także związki neurologii z innymi dziedzinami medycyny, takimi jak kardiologia czy onkologia.

Numer 1: Praktyczny Gabinet Ginekologiczny

Konferencja dla lekarzy ginekologów odbędzie się w formie online w dniach 19-22.10.2020 pod patronatem Katedry Zdrowia Kobiety, Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Na konferencji poruszone zostaną problemy dotyczące ginekologii, położnictwa, medycyny estetycznej (w kontekście stref intymnych), a także wiele innych, interesujących dla lekarzy ginekologów zagadnień.