BLOG

TOP 5 książek medycznych o chorobach zakaźnych

Autor: Adrian Chmielarz

Analizując choroby zakaźne, książki stanowią świetne źródło informacji. Wiedza zebrana przez doświadczonych lekarzy i specjalistów w swoich dziedzinach jest podana w przystępny i przemyślany sposób. Ranking TOP 5 książek medycznych o chorobach zakaźnych pozwala wyodrębnić z szerokiej oferty książek medycznych jedne z najbardziej wartościowych pozycji. Sprawdź jakie książki znalazły się w rankingu!

5. Atlas zmian skórnych u osób zakażonych HIV - Ewa Firląg-Burkacka

Niezwykła książka zawierająca opis zmian śluzówkowo-skórnych w przebiegu licznych zespołów chorobowych występujących u pacjentów zakażonych HIV i chorych na AIDS, została przygotowana w Polsce. Jej wartością dodaną jest zbiór cech charakterystycznych dla naszej populacji, dla naszej szerokości geograficznej. To, co wyróżnia „Atlas zmian skórnych…” to imponująca kolekcja zdjęć, która obrazuje zmiany chorobowe pacjentów podczas leczenia antyretrowirusowego. Choroby przenoszone drogą płciową również zostały ujęte w atlasie. Zdjęcia przedstawiające zmiany skórne pozwalają na pogłębienie wiedzy w tym temacie. Pozycja polecana przez Konsultanta Krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych.

https://www.termedia.pl/Ksiazka/-182

4. Diagnostyka chorób wątroby - pod redakcją Krzysztofa Simona

Dla osób interesujących się różnymi jednostkami chorobowymi z pomocą w tym temacie przychodzi podręcznik, który choroby zakaźne opisuje niezwykle szczegółowo. „Diagnostyka chorób wątroby” to pozycja kładąca nacisk na identyfikację choroby i prawidłową kwalifikację objawów. Holistyczne podejście do zagadnienia zaowocowało książką szczegółową, która posiada interesujący spis treści. Grono specjalistów z całego kraju podzieliło się swoją wiedzą i wynikami badań dotyczących tego ważnego narządu, jakim jest wątroba.

https://www.termedia.pl/Ksiazka/-169

3. Świąd. Patomechanizm, klinika, leczenie - Jacek Szepietowski, Adam Reich

Pozycja ta kierowana jest do lekarzy dermatologów i ma charakter interdyscyplinarny. Lekarze mający na uwadze choroby zakaźne wykorzystają ten podręczni również w podstawowej opiece zdrowotnej, ale także podczas leczenia przewlekłych chorób, którym towarzyszyć może świąd. Swoiste kompendium wiedzy jest wynikiem wielu lat badań i zbiorem ciekawych rozwiązań. Książka ta ma na celu poszerzenie posiadanej wiedzy.

https://www.termedia.pl/eKsiazka/-161

2. Grypa i jej profilaktyka - Lidia Bernadeta Brydak

Popularna grypa jest bardzo często lekceważona, a niewłaściwie zdiagnozowana mylona ze zwykłym przeziębieniem. Jak niebezpieczne mogą być powikłania po niewłaściwie leczonej grypie, ale przede wszystkim jak zapobiegać zarażeniom postanowiła opisać Lidia Bernadeta Brydak. Książka „Grypa i jej profilaktyka” to zbiór merytorycznych opisów m.in. o zmienności tego wirusa, jego ewolucji czy diagnostyce laboratoryjnej. Pozycja warta uwagi.

https://www.termedia.pl/Ksiazka/-14

1. Dermatologia interwencyjna - pod red. Agnieszki Owczarczyk-Saczonek

W tej interesującej pozycji zostały zebrane wszystkie najważniejsze choroby skóry, z którymi mogą spotkać się przede wszystkim lekarze pierwszego kontaktu. Doświadczenie i wiedza specjalistów z zakresu dermatologii zaowocowały praktycznym kompendium wiedzy. Ważnym aspektem jest również ujęcie zagadnienia, zwracając uwagę na choroby zakaźnie wieku dziecięcego. Książka ukazuje popularne choroby, pozwala poznać ich szczegóły, a także obrazuje zmiany skórne za pomocą profesjonalnych fotografii wysokiej jakości.
Jeśli interesują Cię choroby zakaźne, wymienione książki będą idealnym źródłem wiedzy. Sprawdź najnowsze wyniki badań i teorie specjalistów chorób zakaźnych. Podręcznik traktujący o szczegółach poszczególnych jednostek chorobowych to wysokiej jakości punkt wyjścia do podjęcia naukowych dysput.

https://www.termedia.pl/Ksiazka/-276