BLOG

Webinary medyczne - czy warto wziąć w nich udział

Autor: Adrian Chmielarz

Zawód medyka wymaga stałego podnoszenia swoich kwalifikacji i bycia na bieżąco ze wszystkimi zmianami i nowinkami ze świata medycyny. W ostatnim czasie popularne stały się webinary medyczne, czyli wykłady bądź konferencje organizowane przez internet. Poniekąd przejście z formy spotkać stacjonarnych na internetową było spowodowane sytuacją epidemiczną, jednak wiele wskazuje na to, że wykłady medyczne online na dłużej zagoszczą w ofercie firm szkoleniowych. Czy warto z nich skorzystać?

Wiedza i czas

Na zawód medyka dobrze jest spojrzeć wielopłaszczyznowo. Przede wszystkim jest to profesja, w której nie pracuje się od godziny do godziny – nieraz wymaga się od lekarza pozostania w szpitalu czy przychodni dłużej, aby mógł on udzielić niezbędnej pomocy pacjentom. Dodatkowo często lekarze czy pielęgniarki pracują w kilku miejscach, przez co ich wolny czas ograniczony jest niemalże do minimum. To wszystko sprawia, że osoby wykonujące zawody medyczne nie zawsze są w stanie uczestniczyć w kursach stacjonarnych, które mają wyznaczone daty i godziny. E-szkolenie medyczne ma tę zaletę, że można je odtworzyć w dowolnym momencie, kiedy pozwala na to czas i chęci do nauki. Dodatkowo istnieje także możliwość uczestnictwa w wykładach medycznych online, które choć prowadzone są zwykle w czasie rzeczywistym, dają możliwość nauki z dowolnego miejsca na świecie. Nie trzeba zatem rezygnować z innego szkolenia, stażu czy chociażby wakacji na rzecz uczestnictwa w wykładach w formie stacjonarnej. Szkolenia online pozwalają zdobyć taką samą wiedzę, co tradycyjne. Przekazywane informacje powinny w jak największym stopniu poszerzyć wiedzę medyka.

Dla początkujących i profesjonalistów 

Każdy, kto pracuje w zawodzie medycznym lub dopiero przygotowuje się do pracy w służbie zdrowia, może wziąć udział w webinarach. Wynika to z faktu, że są one organizowane dla osób o różnych specjalizacjach czy o różnym zakresie posiadanej wiedzy. Coraz większą popularność zdobywają także konferencje medyczne online, w których można uczestniczyć zarówno w sposób pasywny, jak i aktywny, wygłaszając referat z drugiego końca świata. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla osób stawiających pierwsze kroki w zawodzie, które cenią sobie wiedzę specjalistów i ciągle poszukują nowych informacji. Z tej metody korzystają także profesjonaliści, którzy dzielą się między sobą zdobytą wiedzą, a także pomagają sobie nawzajem w rozwiązywaniu problemów natury medycznej czy stawianiu odpowiedniej diagnozy. Webinary medyczne są dla Ciebie, jeżeli w Twojej okolicy nie ma interesujących szkoleń medycznych bądź nie dysponujesz wystarczającą ilością czasu, aby brać udział w tych, które organizowane są stacjonarnie. Dodatkowo e szkolenia medyczne często są nieco tańsze niż tradycyjne – wynika to z faktu, że organizator nie ponosi kosztów dodatkowych, takich jak wynajem sali czy poczęstunek dla gości. Jeśli chcesz kształcić się w zawodzie medyka, dobrze wybierać szkolenia, które prowadzone są przez profesjonalistów – także te w formie online.