BLOG

Ranking TOP 5 ebooków medycznych

Autor: Adrian Chmielarz

Wybór książek medycznych w formie ebook może być świetnym rozwiązaniem. Zawsze pod ręką, np. w telefonie, mogą stanowić świetną odskocznię od czekania w niespodziewanej kolejce czy podczas jazdy autobusem. Wygodny, lekki, gotowy do dalszego czytania może dostarczyć Ci rozrywki, ale przede wszystkim merytorycznej wiedzy. Ranking TOP 5 ebooków medycznych został stworzony dla szukających wartościowych pozycji wśród literatury fachowej. Sprawdź jakie ebooki medyczne warto znać!

5. Leczenie migreny i innych bólów głowy - Antoni Prusiński

Ból głowy to powszechny problem, a przyczyn może być nieskończenie wiele. Stres, presja, szybkie tempo życia, wszechobecne monitory, czy niezliczona ilość informacji do zapamiętania, to może przysporzyć o ból głowy. Jednak nie tylko. Ból głowy jest bardzo często objawem innych dolegliwości i pierwszym symptomem, który zapala czerwoną lampkę. Antoni Prusiński w swojej książce poświęcił uwadze migrenie, czyli bólowi, który jest uwarunkowany genetycznie, a często towarzyszą mu również inne dolegliwości, jak nudności i złe samopoczucie. Autor skupia się na rozpoznaniu migreny, jej przyczynach i sposobach leczenia. Oprócz tego zagadnienia, Antoni Prusiński porusza również problematykę niemigrenowych bólów, dzieląc je na kategorie i każdemu poświęcając odpowiednią uwagę.

https://www.termedia.pl/eKsiazka/-166

4. Kobiety i choroby układu krążenia - pod red. Anny Posadzy-Małaczyńskiej

Książka o kobietach i chorobach układu krążenia pod red. Anny Posadzy-Małaczyńskiej to pozycja obowiązkowa dla osób zainteresowanych specyfiką kobiecego organizmu. Zbiór artykułów poświęconych układowi krążenia rzuca światło na przyczyny chorób i pozwala zrozumieć jak na tą sytuację wpływa fakt, że ciało kobiety różni się od mężczyzny. W książce zostały poruszone takie kwestie jak wada serca w kontekście ciąży, patologia naczyń żylnych, czy groźny udar mózgu, tak często występujący w ostatnich latach.

https://www.termedia.pl/eKsiazka/-171

3. Rak jelita grubego - pod redakcją Andrzeja Deptały i Marka Z. Wojtukiewicza

Bardzo ważny temat został poruszony w książce, pod redakcją Andrzeja Deptały i Marka Z. Wojtukiewicza. Rak jelita grubego jest jednym z najczęściej występujących nowotworów, a przyrost wzrostu zachorowań z roku na rok jest coraz wyższy. Wspólna praca autorów książki została poświęcona aktualnym sposobom postępowania z pacjentami chorującymi na raka jelita grubego, genetycznym czynnikom oraz diagnostyce. Przy współpracy z najlepszymi ekspertami została przygotowana pigułka wiedzy o raku jelita grubego.

https://www.termedia.pl/eKsiazka/-216

2. Psychiatria w geriatrii - Janusz Heitzman

Starzejące się społeczeństwo wymaga rozszerzania wiedzy z zakresu chorób wieku starczego. Jedną z nich jest depresja, która pomimo tego, że jest chorobą mózgu, to jej skutki dotykają cały organizm. Zmaganie się z wieloma chorobami wystawia ludzką psychikę na ciężką próbę, a starość paradoksalnie wymaga jeszcze większego wysiłku. W książce uwaga została poświęcona psychice osób starszych, poczynając od zaburzeń snu, a kończąc na problemie samobójstw. Pozycja jest warta uwagi, ponieważ ten rosnący problem będzie się tylko pogłębiał.

https://www.termedia.pl/eKsiazka/-230

1. Podróże w cieniu Eskulapa - Piotr Wiland

Dla miłośników historii, podróży i medycyny profesor Piotr Wiland przygotował książkę ukazującą losy ciekawych i sławnych ludzi. Razem z autorem można zwiedzić odległe zakątki rozmodlonej Etiopii, wędrować po Lizbonie z pierwszym portugalskim noblistą, czy rozmyślać o cierpieniu przywołując tekst wiersza o Panu Cogito. Połączenie medycyny i pasji podróżniczej Piotra Wilanda daje rewelacyjną mieszankę, która zaciekawia od pierwszych stron książki. Ebooki medyczne tego typu to ciekawostka i szansa na poznanie szerszego kontekstu.
Wartościowe książki i ebooki medyczne to sposób na pogłębienie posiadanej wiedzy, ale też szansa na poznanie nowych i aktualnych zagadnień. Poznaj ciekawe ebooki medyczne, które poruszają ciekawe tematy!

https://www.termedia.pl/eKsiazka/-228